Hrvatski olimpijski dan

Učenici 2. c razreda sudjelovali su u eTwinning projektu Hrvatski olimpijski dan.

Hrvatski olimpijski dan se obilježava 10. rujna. Glavni cilj projekta je potaknuti djecu na aktivno bavljenje sportom. Ovim projektom želimo poticati i razvijati kod djece samopouzdanje, pozitivnu percepciju, poboljšanje senzornih sposobnosti, razvijanje samostalnosti i timskog rada, poticanje međusobnog druženja i uključivanje svih učenika, kao i učenika s teškoćama u sportske aktivnosti. Učenici će biti poučeni o važnosti i značaju olimpijskih igara te pravilima fair-playa prilikom igranja najomiljenijih igara i sportova: trčanja, skakanja u dalj, skakanja u vreći, potezanja užeta, gađanja loptom u koš…Konačno, ovim projektom želimo djeci utkati svrhu i smisao olimpijskih igara: zajedništvo, sportski duh, prijateljstvo i zdravo sportsko nadmetanje te ih uvrstiti među trajne životne vrijednosti naših učenika.

Izvrsno smo se zabavili cijeli tjedan u mnoštvu športskih, likovnih i drugih aktivnosti. Budući da smo i prošle godine sudjelovali u istom projektu kroz prezentaciju smo ponovili: simbole Olimpijskih igara, povijest Olimpijskih igara, Olimpijske igre modernog doba, razne zanimljivosti, olimpijske sportove i hrvatske olimpijce. Učenici su odabrali sportaša kojega žele i napravili skulpture sportaša od aluminijske folije. U timovima su osmišljavali igre s loptom i obručima za razrednu olimpijadu. Crtali smo olimpijske krugove i sportaše, a za potrebe razredne olimpijade izradili smo baklje i medalje. Sudjelovali smo na Hrvatskom olimpijskom danu u organizaciji grada Samobora gdje su učenicima prezentirani razni sportovi, a u mnogima su se i okušali. U našoj sportskoj dvorani održala se razredna olimpijada. Učenici su se natjecali u igrama koje su sami osmislili, skoku u dalj i trčanju, a završila je odlikovanjem najboljih sportaša. Na kraju projekta nastala je e-knjiga s našim aktivnostima. Uživali smo u svakoj aktivnosti ovoga projekta.

učiteljica: Aleksandra Gudlin Mićić

objavio: Igor Matijašić   datum: 13. 7. 2020.