I nadalje imamo stav

OŠ Milana Langa jedna je od četiri škole s područja Zagrebačke županije koja će ove školske godine provoditi program „IMAM STAV“. Radi se o znanstveno utemeljenom inovativnom školskom programu prevencije korištenja sredstava ovisnosti za adolescente od 12 do 14 godina.

Provedba programa temelji se na dvanaest lekcija koje razrednici šestih razreda provode na satima razrednika u suradnji sa stručnom službom, a temelje se na razvoju vještina vezanih uz prevenciju korištenja sredstava ovisnosti, razvijanju kritičkog i kreativnog mišljenja, donošenje odluka, rješavanje problema, učinkovitu komunikaciju, pozitivne međuljudske odnose, svijesti o sebi, empatiji, suočavanju s osjećajima te normativnim uvjerenjima. Važan dio provedbe programa jest uključivanje roditelja kroz tri radionice i predavanja na temu „Kako bolje razumjeti svog adolescenta“, „Biti roditelj adolescenta znači rasti zajedno s njim“ i  „Uspostaviti dobar odnos sa svojim djetetom znači odrediti pravila i granice“.

U cilju provedbe programa IMAM STAV, od 30. kolovoza do 1. rujna 2023. godine u Stubičkim Toplicama provedena je edukacija učitelja/razrednika i stručnih suradnika za implementaciju programa IMAM STAV. Iz naše škole na edukaciji su sudjelovale razrednice šestih razreda Valentina Mahović, Helena Bišćan Motočić i Martina Glasnović te iz stručne službe škole socijalna pedagoginja Marija Kapuđija.  Nakon uvodnih riječi i predstavljanja edukacije i sudionika, predstavljena je struktura programa te radni dio s obradom šest tema, tj. nastavnih lekcija. Drugi dan edukacije proveden je u samostalnoj pripremi za izvođenje aktivnosti po skupinama nakon čega je svaka od šest skupina demonstrirala svoju radionicu (lekciju) uz sudjelovanje svih sudionika te uz pomoć edukatora. Treći dan edukacije proveden je radni dio „Predstavljanje komponente rada s roditeljima“ i „Plan implementacije Programa i zajednička diskusija“. Na kraju edukacije provedena je diskusija s osvrtom na očekivanja sudionika te evaluacija edukacije. Svi sudionici izrazili su zadovoljstvo i istaknuli važnost sudjelovanja u ovoj edukaciji koja je održana u organizaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

učiteljica Martina Glasnović

:: opširnije ::

objavio: Igor Matijašić  datum: 5. 9. 2023. 12:31
» Arhiva naših vijesti

Plasman na državnu smotru

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »