Autor Twista na bazenu u Samoboru

Učenici naše škole u pratnji učiteljice hrvatskog jezika Valentine Mahović gostovali su ovoga ponedjeljka u knjižnici u Samoboru i družili se s poznatim dječjim piscem Jadrankom Bitencom. Kako im je bilo otkriva Ines Paukovec (6. b)

Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice Samobor jučer je za nas učenike 6.b razreda povodom Mjeseca hrvatske knjige organizirao susret s piscem Jadrankom Bitencom. Njegov roman Twist na bazenu čitali smo za lektiru, a bio nam je posebno zanimljiv jer je radnja smještena u Breganu, u našu školu. Pitali smo ga jesu li likovi iz knjige stvarni i dobili potvrdan odgovor. Otkrio nam je da je roman većim  dijelom autobiografski. Pisac nam je ispričao kakvo je bilo njegovo djetinjstvo u Bregani i što ga je potaknulo da počne pisati. Još je u osnovnoj školi od obiteljskih problema  bježao u svijet mašte i pisao sastavke ne samo za sebe, već i za prijatelje. U svom je djetinjstvu zbog čestih selidbi promijenio nekoliko mjesta i škola, ali naša mu je Bregana ostala u najljepšem sjećanju. Danas živi i radi u Ivanić Gradu. Njegove najpoznatije knjige su Pyjama blues, Ljeto na koljenima  i Lana- godina mačke,  a trenutno završava svoj osmi roman. Gospodin Bitenc jako je zabavan i živahan, ne skida osmijeh s lica i na njemu se vidi da voli djecu.  Jako nam se svidio i željeli bismo ponoviti susret s njim.

Ines Paukovec, 6.b

objavio: Igor Matijašić   datum: 22. 10. 2014.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?

Ovaj tjedan: 1992