Ljubimci na dva kotača

Jučer je za učenike trećih razreda organizirana biciklijada. Na svojim su ljubimcima s dva kotača i kacigama na glavi stigli pred školu prema dogovoru u 8,45. Ubrzo je stigla policijska pratnja s jednim automobilom i motociklom. Na školskom parkiralištu iza policijskog automobila, biciklisti su formirali dvije dugačke kolone s policajcem na motociklu  na začelju. Kako se približavalo vrijeme polaska, uzbuđenje biciklista je sve više raslo, a mi odrasli uživali smo u prekrasnom prizoru pedesetak biciklista trećaša. Točno u 9 sati krenuli smo prema našem cilju, Područnoj školi Grdanjci.

Uz jedno stajanje za okrijepu,  rekla bih s lakoćom, stigli smo do našeg odredišta gdje su nas s osmijehom na licima dočekale učiteljice Ružica i Anita. Pomalo gladni, učenici su nadoknadili izgubljenu snagu  vrlo ukusnim obrokom kojeg nam je pripremila kuharica Vera.  Druženje smo nastavili aktivno kroz orijentacijsku utrku u kojoj su nam se pridružili učenici Područne škole. Učenici su bili raspoređeni u 10 ekipa, nadjenuli si vrlo upečatljiva imena (Zmajevi, Istražitelji, Tigrovi, Smješkići, Barcelona, Lavovi,  Red bull, Profići,  Brzi i žestoki i Hobiti), dobili planove školskog dvorišta, upute i na dani znak krenuli u natjecanje. Natjecatelji su prema planu trebali pronaći 10 kontrolnih točaka te na svakoj točki riješiti postavljeni zadatak.  Odlično snalaženje u prostoru  dokazali su Hobiti s najboljim prolaznim vremenom od 18 minuta koji su proglašeni pobjedničkom ekipom. Drugo mjesto zauzeli su Istražitelji, a treće Smješkići.

Približilo se i vrijeme povratka. Uslijedilo je zajedničko fotografiranje za uspomenu  i pripreme za povratak. Stavili smo kacige, sjeli na bicikle i krenuli. Ponosni  na odvoženih 10 km vratili smo se pred školu. Osim domaćina Područne škole i učiteljica trećih razreda za organizaciju su zaslužni : učitelji Dean Ćosić za pratnju, učitelj Igor Kupres za organizaciju igre i pratnju, domar Alojz za pratnju u školskom kombiju, policijski djelatnici i uprava škole te im se ovom prilikom zahvaljujem.

Potpuni uspjeh ove  izvanučionične nastave dokazuje pitanje učenika: „ Kada ćemo ponoviti?“

učiteljica Ivana Smolej Kolarek

objavio: Igor Matijašić   datum: 10. 6. 2015.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?