U najslađem mjestu u Hrvatskoj

Iako su najavljivali mogućnost povremenih pljuskova, nikako nismo htjeli propustiti izlet u najslađe mjesto u Hrvatskoj.

Zaputili smo se u Krašograd, ekopark smješten nedaleko Zagreba, u malenom mjestu Bratina. Na samom ulasku u ekopark dočekale su nas brojni članovi Životinjskog carstva smješteni u zoološkom vrtu. Vidjeli smo nojeve, konje, magarce, srne, te patke.

U restoranu prigodnog imena – Domaćica dočekali su nas ukusni Kraševi čajni kolutići i mlijeko s Kraš Expressom. Nakon što smo se okrijepili bili smo spremni za brojne aktivnosti koje su nas čekale. Sudjelovali smo u različitim igrama i natjecanjima, a osobito su nam se svidjele mužnja mehaničke kravice, potezanje konopa te završna potraga za skrivenim blagom. Ponovili smo put „od polja do stola“, odnosno put nastajanja proizvoda od biljke, njenog ploda, preko brašna, pa sve do pripreme tijesta. Na kraju smo izrađivali razne životinjske oblike od tijesta u čemu smo bili jako uspješni.

Osim u igrama uživali smo i u šetnji velikim imanjem punim zelenila, livada i šuma te jezera, bazena i kanala koji vijugaju posjedom.  Tijekom vožnje vlakićem Kraš Expressom promatrali smo i slikovite drvene kućice nazvane po poznatim Kraševim slasticama, poput Bajadere, Bananka ili Napolitanki.

Nakon ručka, animatorice koje su nas vodile tijekom cijelog dana podijelile su nam diplome i Kraševe slatkiše koji su nas osobito razveselili. Prije povratka kućama proveli smo neko vrijeme u slobodnoj igri u parkiću te se prepuni lijepih doživljaja vratili kućama.

učiteljica Suzana Kos

objavio: Igor Matijašić   datum: 9. 6. 2023.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »