Novigradska luka snova

Protekli tjedan pet učenica naše škole (Ema Dujmović, Sara Ferk, Sara Devetak, Sara Parać i Lucija Kovačević) te školska knjižničarka Ivančica Huđek sudjelovale su na kreativnoj školi stvaralaštva u Novigradu. Možda će samo proljećari razumjeti neke riječi, ali da biste doživjeli svu čaroliju koja se tamo događa, jednostavno morate otići u Novigrad i tjedan dana živjeti svoje snove!

Evo što učenice misle o Novigradskom proljeću:

Kako i sama himna kaže, Novigrad je luka snova. Tamo je pregršt radionica koje obuhvaćaju mnogo raznih tema i hobija. Ja sam pohađala keramičarsku radionicu gdje je jedino pravilo bilo da uvijek moramo imati osmijeh na licu. Tema je bila svemir i tog smo se morali držati, a sve ostalo bila je naša sloboda izražavanja. U slobodno vrijeme imali smo organizirane aktivnosti koje nisu bile obvezne, a uvečer smo sudjelovale u zabavnim događanjima. Sve u svemu, bilo mi je jako lijepo i sljedeće godine opet ću se prijaviti. Sklopila sam neka nova prijateljstva i nadam se da će dugo trajati.  (Sara Devetak, 7. c)

Na Novigradskom proljeću bila sam iznenađena kako je sve dobro osmišljeno. U školi su aktivnosti odlično organizirane te ima mnogo zanimljivih stvari koje možeš raditi. Na radionicama nije teško, ali još uvijek radiš iako imaš osjećaj da se samo zabavljaš. Zato svima predlažem da se sljedeće godine prijave na Novigradsko proljeće. (Lucija Kovačević, 8. c)

Uživala sam u više stvari. Polazila sam radionicu digitalne ilustracije, stekla sam mnoga nova prijateljstva, upoznala nove ljude, stekla iskustvo, uživala u radu... Sve svoje prijatelje naučit ću igru Cola (pljesak), Fanta (čučanj), Sprite (skok). Zauvijek ću se prisjećati macamalamacamala to je jedna riječ, ajmo malo ruke gore, ja sam sretna djeca… Nakon svega ovoga stvarno sam postala sretna djeca! Nema šanse da ću ovih, nažalost brzih, ali zato najljepših, tjedan dana ikada zaboraviti. Šetnje, igru, rad, smijeh, veselje..

A sada ciao, Cittanova, bilo mi je lijepo te odlazim u nadi da ćemo se sljedeće godine opet sresti! (Ema Dujmović, 5.b)

Učeničke radove i svečani program možete pogledati na poveznicama: https://www.youtube.com/@NovigradskoProljece

knjižničarka Ivančica Huđek

objavio: Igor Matijašić   datum: 30. 3. 2023.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?