Junakinja iz budućnosti smazala tanjur povrća

Samoborsko kino zamijenilo je jučer učionice šestih razreda koji su ondje pogledali dvije filmske projekcije. Poznato je koliko učenici vole različite grickalice, nastavu izvan školske zgrade i vožnju autobusom. Aktivno su sudjelovali odgovarajući na pitanja stručne filmske edukatorice koja ih je kratko upoznala s državom iz koje dolazi prvi film. Potom su pogledali nizozemski film „Kapetanica Nova“ iz 2021. godine koji je na Cinekid festivalu ponio nagradu za najbolji dječji film.

Svakako treba pogledati ovaj znanstveno-fantastični film u kojoj pilotkinja iz budućnosti dolazi spasiti svijet. U tome joj pomaže petnaestogodišnjak koji se vozeći quadom po šumi slučajno našao na mjestu pada letjelice. U budućnosti se živi u plinskim odijelima stoga znanstvenica sa zebnjom gleda na povrće i hranu koju im ponudi dobra seoska obitelj. Poslije filma razgovaralo se o glavnim porukama filma, a najviše se svojim dojmovima istakao Vito Pavlin kojemu su kolege nakon izlaganja zapljeskali. Pohvaljeni su svi učenici zbog pažnje i discipline koju su pokazali pri posjetu kinu, a neki od njih nagrađeni su prigodnim poklonima.

Nakon kraće pauze učenici su imali priliku pogledati francuski kratkometražni film „Nema ljubavi snažnije od naše“ koji govori o ludoj dječjoj ljubavi koja se našla na kušnji zbog preseljenja u drugi grad.

Nakon projekcija svi učenici su napravili šetnju do parka Vugrinščak, a potom se javnim gradskim prijevozom vratili u Breganu. Voditelji učenika bili su Andrea Fabac, Sanja Rapljenović, Dominique Jurić i Igor Kupres,  a u pratnji su bile pomoćnice u nastavi Snježana Glaser, Anita Veršić i Maja Đurđica Halambek.

učitelj Igor Kupres

objavio: Igor Matijašić   datum: 18. 1. 2023.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?