Mali maturalac za dugotrajno sjećanje

Učenici četvrtih razreda naše škole i PŠ Grdanjci sa svojim razrednicama Vesnom Bendom, Zvjezdanom Košćicom, Suzanom Kos i Ana-Marijom Šovagović Zuzjak u ponedjeljak 15. svibnja krenuli su autobusom na „mali maturalac“, odnosno Školu u prirodi u srednjoj Dalmaciji. Prvi dan razgledali su Trogir i njegovu povijesnu jezgru s katedralom, prekrasni i majstorski izveden romanički portal majstora Radovana, gradsku loggiu, palaču Čipiko i tvrđavu Kamarlengo u čemu ih nije omela niti kiša koja ih je pratila u gradu. Nakon razgleda grada uslijedio odlazak u Solaris Šibenik i smještaj u Amadria Park (Hotel Andrija).

Drugoga dana zasjalo je sunce koje ih je pratilo u razgledavanju Šibenika. Šibenska katedrala sv. Jakova i krstionica, gradska loggia, Narodno kazalište te crkvice i trgovi grada zasjali su u punom sjaju na svibanjskom suncu. Nacionalni park Krka bio je zatvoren zbog visokog vodostaja rijeke Krke pa ga, nažalost, učenici nisu posjetili. Vrijeme su iskoristili za odlazak u Sokolarski centar koji se nalazi u blizini Šibenika. Sokolarski centar je zapravo lječilište za ptice grabljivice. Zanimljivo predavanje približilo je učenicima život ptica grabljivica, a dobili su i praktične upute kako se ponašati ako se susretnu s takvim pticama. Oni najhrabriji odvažili su se na hranjenje sove ušare i sokola i bliži susret s njima uz upute čuvara centra. Kasno poslije podne vratili su se u hotel te je uslijedio odmor, a nakon njega večera i zajedničko druženje te ples u mini disku u hotelu.

Treći i posljednji dan nakon doručka i odjave iz hotela uputili su se prema Zadru kako bi razgledali staru gradsku jezgru te brojne zadarske znamenitosti, a najviše su se radovali Pozdravu suncu te glazbi Morskih orgulja. Slobodno vrijeme u Zadru iskoristili su za kupnju suvenira i, naravno, sladoleda. Nakon ručka u restoranu Šime uputili su se prema Bregani te na mjesto polaska stigli u večernjim satima. Ovo putovanje bilo je ispunjeno raznovrsnim doživljajima i događajima koji će učenicima i njihovim učiteljicama ostati u dugom i lijepom sjećanju.

učiteljica Ana-Marija Šovagović Zuzjak

objavio: Igor Matijašić   datum: 25. 5. 2023.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »