Poziv roditeljima - osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva

Grad Samobor kao prijavitelj i Osnovne škole Grada Samobora kao partneri sudjeluju ove školske godine u projektu Europske unije iz fonda Europske pomoći za najpotrebitije vezanom uz projekt "OSIGURAVANJE ŠKOLSKE PREHRANE ZA DJECU U RIZIKU OD SIROMAŠTVA".

Molimo roditelje učenika koji ispunjavanju jedan od kriterija za sufinanciranje školske prehrane da se uključe u projekt sufinanciranja prehrane u školskoj kuhinji, da se jave u Osnovnu školu Milana Langa do srijede 22. studenog 2017. i da ispune Izjavu u prilogu ove obavijesti i dostave razredniku učenika.

KRITERIJI ZA PROJEKT:

1. Djeca nezaposlenih roditelja, odnosno korisnika zajamčene minimalne naknade ili druge naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi (doplata za pomoć i njegu, osobna invalidnina i sl.)

Dokazuje se potvrdom ustanove za zapošljavanje o nezaposlenom roditelju/staratelju koji se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba, rješenjem Centra za socijalnu skrb.

2. Djeca u jednoroditeljskoj obitelji i djeca bez roditeljske skrbi

Dokazuje se preslikom presude nadležnog suda o razvodu braka roditelja, a za umrlog roditelja izvatkom iz matične knjige umrlih i drugi dokazi. Ukoliko je dijete bez oba roditelja dokazuje se preslikom izvatka iz matične knjige umrlih.

3. Djeca koja se nalaze u višečlanoj obitelji čija primanja ne prelaze 2.000,00 kuna po članu obitelji

Dokazuje se potvrdom o visini dohotka svih članova zajedničkog kućanstva za prethodna tri mjeseca prema podacima kojima raspolaže porezna uprava, (iz radnog odnosa, mirovine i drugo) te izjavom o članovima zajedničkog kućanstva.

VAŽNO - Roditelji će naknadno biti obaviješteni o rezultatima natječaja.

objavio: Igor Matijašić   datum: 31. 10. 2017.

Erasmus+ tim u Valenciji

« Travanj 2024 »