Ruksak pun kulture u Grdanjcima

Ovoga tjedna našu su područnu školu u Grdanjcima posjetili mladi kreativni umjetnici u sklopu umjetničko-edukativnog programa pod nazivom Ruksak (pun) kulture. Tom prigodom svi naši učenici imali su priliku sudjelovati u programskoj djelatnosti vizualne umjetnosti pod vodstvom profesionalnih umjetnika i stručnjaka Domagoja Hmure i Marije Kamber koji su za njih osmisli i vodili zanimljivu likovnu radionicu Suminagashi. Učenici su tako naučili da je to drevna japanska tehnika „slikanja na vodi“ prilikom koje se stvaraju jedinstveni radovi preslikavanjem preko površine vode.

Svaki od učenika napravio je barem pet radova, a uz osnovna pomagala pri stvaranju istih mogli su koristiti vlastiti dah, vlasi kose ili tanke pribadače što je bilo posebno zanimljivo. Nakon što su radovi bili završeni, svaki je učenik napravio svoj uvez s četirima točkama za koji su koristili iglu i konac što je bila prava mala motorička aktivnost za mnoge učenike. Uz uvezivanje nastalih radova, učenici su uvezali i dodatne listove te su imali priliku oslikati svoje naslovnice za njih očaravajućim markerima koji su im se jako svidjeli. Svi su učenici rado sudjelovali u višesatnoj radionici, pažljivo su slijedili upute i stvorili prekrasne radove.

knjižničarka Ivančica Huđek

objavio: Igor Matijašić   datum: 16. 6. 2023.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »