Pjesnički susret "Stop nasilju"

Prošloga petka održan je pjesnički susret „Stop nasilju“ u organizaciji Ogranka  Matice hrvatske u Samoboru u suradnji s OŠ Milana Langa u Bregani. Time su se samoborski pjesnici pridružili brojnim susretima na inicijativu Lidije Puđak koje se već devet godina održavaju u mnogim hrvatskim gradovima s ciljem da se ukaže na zastrašujući porast nasilja nad ženama, djecom i najranjivijim skupinama, a u tjednu kada se obilježava i Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama (25. 11.)

Program se odvijao u knjižnici škole, a nazočio je i predstavnik Grada Samobora Mario Betina iz Vijeća za prevenciju nasilja. Uz uvodnu riječ program je otvorila i vodila Ljiljana Cvetković.

U programu su sudjelovali pjesnici OMH u Samoboru: Nada Paar, Koviljka Vlahović Telišman, Anastazija Noršić, Ljubica Šego, Anica Šćulac, Snježana Zakanj Radovanić i Ljiljana Cvetković.

Učenici-pjesnici koji su svojim pjesmama dirnuli sve prisutne bili su: Paola Regović, Ema Babojelić, Gloria Bogut (4. b - voditeljica Anita Ban), Sara Đogić i Izabela Kramar (4. c - voditeljica Ivana Smolej Kolarek), Nikol Kožarec, Monika Obraz, Ema Evdjenić, Lucija Fresl, Vito Pavlin, Ema Fotak, Marta Ratešić i Tara Kožarec Svetec (7. b - voditeljica Valentina Mahović).

Grupnu recitaciju vrlo sugestivno izveli su učenici Noemy Maly Grgurević, Gabriela Franković, Dora Popović, Adrian Hržić i Fran Belanić (3. b – voditeljica Greta Mahović).

Skupina bubnjara i zbor djevojčica pod vodstvom učitelja Marina Rimca, popratili su pjesnike, a dramska skupina trećih razreda produženog boravka voditeljice Nikoline Kramarić u svojoj dramskoj igri pokazala je kako malim promjenama možemo postići velike stvari.

Druženje je proteklo u zanosu iskrenih emocija svih prisutnih pa su uz klavirsku pratnju učitelja Marina Rimca svi prisutni uglas zapjevali pjesmu Vjeruj u ljubav nakon čega su učesnici pozvani u zbornicu na osvježenje i zakusku koju su priredili nadasve ljubazni domaćini, a da se odužimo školi, učenicima, učiteljima, pjesnicima uručili smo im zahvalnice Ogranka Matice hrvatske u Samoboru za promicanje nenasilja i sudjelovanje u programu „Stop nasilju“!

voditeljica programa Ljiljana Cvetković

objavio: Igor Matijašić   datum: 27. 11. 2023.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »