Obilje aktivnosti u produženom boravku

Učenicima u produženom boravku nudi se čitav niz aktivnosti. Učiteljica Josipa Tandarić svojim boravkašima svakodnevno priprema zanimljive sadržaje koje su sada, svi zajedno, odlučili ponuditi i odraslima te možda nekome olakšati donošenje važnih odluka.

Bliži se rođendan vaše supružnika ili godišnjica braka, a vi nemate ideju što pokloniti. Kupovni pokloni se ne mogu mjeriti sa onima koji sami izradimo i vi to znate ali nemate nikakvu ideju što napraviti.

Opet, produženi boravak ima rješenje za vas! Sve što vam treba su: papirnati kalupi za muffine, flomasteri, lijepilo i malo šljokica. Pomoću kalupa možete izraditi prekrasne bedževe, a u sredinu možete upisati što želite. Bedž se može nositi na jakni ili ga možete zalijepiti na vidljivo mjesto.

Shvatili ste da nemate što obući za neki važan sastanak ili večeru. Zašto ne biste, baš kao i mi iz produženog boravka, sašili, točnije konstruirali novu robu?

Sve što vam treba je malo materijala, igla, konac, žica (da, dobro ste pročitali, žica) nešto perlica i rezultat je tu. Uz ovakvu neobičnu kreaciju sigurno ćete biti primijećeni.

Pod stresom ste? Naravno da jeste, svi su. Produženi boravak čak i za to ima jedno iznimno jednostavno i jeftino rješenje – MANDALA! Tko, što, kako?

Mandale su krugovi sa oblicima koji se ponavljaju, te oblike se ispunjava pijeskom iste boje (u našem slučaju boja). Kreće se iz rubnih dijelova prema središtu.

Navodno bojanje mandala smiruje, pojačava koncentraciju i još mnogo toga. Mi smo svakako jako uživali. Pa zašto ne biste probali?

Dosadile su Vam klasične bajke? Mi iz produženog boravka imamo savršeno rješenje za Vas!

Recept je vrlo jednostavan, a sve što vam treba je malo kreativnosti, malo poticaja kojeg možete pronaći u modernim bajkama kao što su: Zašto (ne) volim bajke, Zorana Pongrašića i Naopake bajke, Ivanke Borovac i naravno vaše znanje dobrih, starih (ali eto, pomalo dosadnih) klasičnih bajki.

Sve te sastojke smiješate, nađete si para, uzmete papire, olovke, bojice i flomastere u ruke i zanimljive nove bajke su zagarantirane!

Ništa lakše, zar ne? Nama je uspjelo i za par smo dana napisali moderne bajke, nastavke bajki i priče!

objavio: Igor Matijašić   datum: 6. 3. 2015.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?