Nagrada pobjednicima – put u Poljsku

Ovog ponedjeljka sudjelovali smo (Lucija Fresl, Dolores Vrbančić, Vito Križan i vjeroučiteljica Ksenija Vilić) u finalu kviza Pametna pitanja za pametne glave. Za razliku od dosadašnjih krugova natjecanja, na kojima smo se natjecali iz škole preko telefona, ovaj put je natjecanje bilo uživo na Hrvatskom katoličkom radiju. Po dolasku na radio, prvo smo se upoznali sa djelatnicima i protivničkom ekipom iz Rasinja. Nakon kratkog razgovora zaputili smo se u studio te smo uz par fotki započeli natjecanje. Natjecanje je bilo napeto jer smo si međusobno preotimali bodove. Kad jedna ekipa nešto nije znala, druga bi odgovorila točno i obrnuto. Natjecanje je završilo našom pobjedom s tri boda razlike. Po završetku natjecanja otišli smo se pohvaliti vjeroučiteljici. Morali smo malo odgoditi slavlje jer je bilo podne i vrijeme za molitvu Angelusa u eteru radija.

Poslije Angelusa ravnatelj Hrvatske katoličke mreže vlč. Krunoslav Novak i glavni urednik Hrvatske katoličke mreže Siniša Kovačić su nam podijelili nagrade i medalje. Glavna nagrada je hodočašće u Poljsku od 3.-6. 7. ove godine. Nakon podjela nagrada, ravnatelj HKM-e nam je uputio par riječi. Posjetili smo „Papinska misijska djela“ i upoznali se s njihovim radom. Kada smo pojeli pizze i sokove, pogledali smo kapelicu na radiju i zaputili se zadovoljni doma s medaljama i peharom.

Dolores Vrbančić 6. c

objavio: Igor Matijašić   datum: 13. 6. 2023.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice