Šestinski kišobran u knjižnici

Učenice knjižničarske grupe iz 3. b (Amalija, Ana, Iva, Mia,  Natalie i Petra) pripremile su za čitanje bajkovitu priču Šestinski kišobran i predstavile je svom razredu i razrednici Greti Mahović. Uslijedio je kviz koji je pripremila knjižničarka Dubravka Mataušić. Nakon toga učenici su izrekli svoje dojmove o djelu  - što im se svidjelo u priči i kako su im djelo predstavile njihove prijateljice iz razreda?

Evo kako su učenici izrazili svoje dojmove: na pitanje Što ti se najviše svidjelo u ovoj priči Šestinski kišobran? odgovorili su:

- Meni se najviše svidjelo što Ivek doživljava pravu uzbudljivu pustolovinom sa svojim kišobranom  (Natalie)

- Najviše mi se svidjelo što je dječak Ivek našao izgubljeni kišobran i naučio da treba čuvati svoje, a pogotovo tuđe stvari. (Bruno)

- Najviše mi se sviđa što je taj kišobran napravio Ivekov djed i što je taj kišobran poseban, jer je uspomena na djeda. (David)

- Najviše mi se svidjelo kada je Ivek dokazao da je kišobran njegov. (Leon)

- U priči mi se najviše sviđalo što su imali uspomenu na djeda. (Antonio)

- Najviše mi se svidio Ivek zato što je bio: uporan, snalažljiv i domišljat. Bio je zaigran i veseo (Adam)

- Najviše mi se svidjelo što se Ivek nije predao, zato je i pronašao kišobran. (Aleksander)

Na pitanje Kako vam se svidjelo lektirno djelo koje su vam čitale vaše prijateljice iz razreda? odgovorili su:

Bilo je lijepo, dobro naglašeno, točno i uživao sam u tome. (Bruno)

Meni se svidjelo zato jer su naglašavale, glumile i izmjenjivale se, ali meni je najbolje kada sam čitam knjigu jer tada najbolje sve razumijem. (Fran)

Čitale su: razumljivo, razgovjetno, pažljivo i savršeno. (David)

Svidjelo mi se kako čitaju i sretan sam što idu sa mnom u razred. (Leon)

Jako lijepo su pročitale, a pogotovo mi se sviđalo što su se uživjele u ulogu. (Antonio)

Najviše mi se svidjelo kod njihovog čitanja to što su: naglašavale, pjevale, izražajno čitale, jako se trudile i sve nas oduševile. (Adam)

Meni se jako svidjelo njihovo čitanje. Jako su se trudile. Toliko mi je bilo lijepo da ću još više zavoljeti čitanje. (Aleksander)

objavio: Igor Matijašić   datum: 27. 1. 2016.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?