Web stranice

Podjela svjedodžbi osmašima

Učenici osmih razreda u četvrtak (4. srpnja) primili su svoje završne svjedodžbe i na taj se način oprostili od svojih starih klupa te nestrpljivo iščekuju upis u srednju školu.

Školsko zvono zazvonilo je i time obilježilo početak priredbe na kojoj su se okupili svi učitelji koji su predavali našim učenicima od prvog do osmog razreda, mnoštvo roditelja i poneki djed ili baka kako bi s ponosom u očima ispratili naše mladiće i djevojke u novu etapu njihovog života – srednju školu.

Svoje glazbene vještine pokazale su Eva Kolarek na saksofonu, Veronika Kosić na violini, a kraj su gromoglasno najavili naši bubnjari. Učenice 8.c razreda, Sara i Katja, okupljenima su čitale i protumačile mudre izreke koje su bile uvod u proglašenje učenica razreda i učenice generacije.

Za učenicu 8. b razreda izabrana je Veronika Kosić, za učenicu 8. c razreda izabrana je Ema Kušter, a za učenicu 8. a razreda i učenicu generacije izabrana je Tesa Ratešić. Sve tri djevojke ističu se svojom marljivošću, ozbiljnim pristupom radu i školskim obavezama i pravi su uzor drugima. Tesa se još dodatno istaknula uspjehom na natjecanjima i vrijedi posebno istaknuti plasman na Državno natjecanje iz Hrvatskog jezika.

Jedna od pročitanih mudrih izreka bila je ona Winstona Churchilla koja glasi: “Uspjeh nije konačan, neuspjeh nije fatalan: hrabrost za nastavak je ono što se računa.“

Naši učenici za sobom ostavljaju svoj prvi veliki životni uspjeh – završetak osnovnog školovanja i pred njima je još puno uspona i izazova no vjerujemo da će ova krasna generacija biti svima nama na ponos i čast te da će se hrabro nositi sa svim životnim izazovima koji su pred njima.

Sretno svima!

učiteljica Andreja Vlahović Gabriša

objavio: Igor Matijašić   datum: 8. 7. 2024.

Škola s akreditacijom

Sretno, prvašići!

Raduješ li se početku nove školske godine?

Ovaj mjesec: 12079

« Rujan 2024 »