Web stranice

Geografi upoznali baštinu Noršić Sela

Županijski stručni skup učitelja i nastavnika Geografije zapadnog dijela Zagrebačke županije (predstavnice naše škole bile su učiteljica povijesti i geografije Sanja Rapljenović i učiteljica geografije Martina Glasnović) koji je održan 12. lipnja 2024. godine u Ekonomskoj, trgovačkoj i ugostiteljskoj školi bio je prilika za predstavljanje projektnog pristupa u nastavi OŠ Milana Langa i Područne škole Noršić Selo.

Pod temom  "Prirodna i kulturna baština Područne škole Noršić Selo" učiteljica Marija Aščić, prof. hrvatskog jezika, predstavila je inovativan višegodišnji projekt OŠ Milana Langa "Dani ljekovitog bilja u Noršić Selu" kao uspješan model projektne nastave. Kroz predavanje dat je pregled  nastanka i razvoja projekta s naglaskom na vrednovanje i njegovanje prirodne i kulturne baštine u lokalnoj zajednici, razvijanje pozitivnog stava učenika i lokalne zajednice o prednostima i mogućnostima prostora u kojem žive, poticanja kreativnosti i inovativnosti učenika i učitelja te upoznavanje šire javnosti o vrijednostima čiste prirode, ljekovitog bilja, kulturne baštine i zdravog okoliša  kao potencijala u provedbi školskih projekata te osnove održivog razvoja ruralnog prostora. Poseban interes bio je za knjigu „Dani ljekovitog bilja u Noršić Selu“ autorice Marije Aščiću kojoj je dan pregled dosadašnje provedbe projekta s receptima od ljekovitog bilja te kušanje dijela delicija od ljekovitog bilja.

Na programu su bila i predavanja „Suživot sa stresom i prevencija izgaranja na radnom mjestu“ Petre Gabriše, mag. paed,  zatim „Strana Radna snaga u Hrvatskoj“ dr.sc. Karla Maka te „Terenska nastava – primjeri iz prakse“ Tine Pavić, mag. educ. geogr. i Tee Prelec, mag. educ. geogr.

učiteljica Martina Glasnović

objavio: Igor Matijašić   datum: 18. 6. 2024.

Škola s akreditacijom

Sretno, prvašići!

Raduješ li se početku nove školske godine?

Ovaj mjesec: 12080

« Rujan 2024 »