Web stranice

Pomažemo neželjenim šapicama

Tijekom ove nastavne godine učenici 2. b i 3. b zajedno su sa svojim učiteljicama Zvjezdanom Malović i Gretom Mahović te knjižničarkom Ivančicom Otmačić sudjelovali u projektu Daj šapi glas! Radi se o cjelogodišnjem projektu brige za napuštene životinje, odnosno o senzibilizaciji učenika prema napuštenim životinjama, kao i izmjenama stavova i ponašanja prema vlastitim kućnim ljubimcima. Osim navedenog, cilj je projekta poticanje osobnog i socijalnog razvoja učenika aktivnim uključivanjem u programe poboljšanja kvalitete života brigom za napuštene životinje i pomoć udrugama koje brinu o tim životinjama.

Tijekom godine učenici su učili i govorili o životinjama obilježavajući različite prigodne dane, čitali su knjige o šapicama i učili o odgovornom ponašanju. Udruga kojoj smo odlučili pomoći ove godine jest Sklonište za nezbrinute životinje Grada Zagreba s kojom smo ostvarili suradnju prethodnih mjeseci kada je gospođa Bajan došla u školu sa svojim psićem održati edukacijsku radionicu o samome skloništu i životinjama koje borave u njemu.

U posljednjoj fazi projekta učenici su vrijedno izrađivali različite rukotvorine i predmete za završni prodajni sajam koji se održao proteklog tjedna. Uz potporu zainteresiranih, učenici su prikupili značajnih 400 eura te se humanitarnim angažmanom učenika olakšao rad udruge. Navedena sredstva utrošena su u specijaliziranim trgovinama za životinje prema popisu potrepština koji smo primili iz skloništa.

Kruna završnice projekta bio je odlazak predstavnika učenika 2.b i 3. b razreda te njihovih učiteljica i knjižničarke u Dumovec gdje smo se ponovo susreli s gospođom Bajan kako bismo im uručili naše poklone. Tom prigodom prošetali smo skloništem i upoznali mnogo pasa koji čekaju svoje nove vlasnike. Osim pasa, sklonište je mjesto i za nezbrinute mačke, a dom je i rijetkim egzotičnim i divljim vrstama. Obišli smo i veterinarsku ambulantu te saznali pojedinosti o prihvatu i tretmanu novopristiglih životinja. Pogled na mnogobrojne kaveze nikoga ne može ostaviti ravnodušnim pa tako nije ni nas. Oba razreda zadovoljna postignutim odlučili su nastaviti projekt i sljedeće godine, a ono što je važnije, neki su odlučili i udomiti psića i pružiti mu novi i topli dom!

knjižničarka Ivančica Otmačić

Udomite i vi: galerija životinja koje traže dom: http://www.azilzagreb.com/galerija-psi-macke-skloniste-dumovec

Više o projektu: https://daj-sapi-glas.weebly.com/

objavio: Igor Matijašić   datum: 17. 6. 2024.

Škola s akreditacijom

Sretno, prvašići!

Raduješ li se početku nove školske godine?

Ovaj mjesec: 12079

« Rujan 2024 »