Utiru put sljedećim generacijama

Ovoga utorka osmero učenika 8.b razreda održalo je još jedan u nizu videopoziva sa svojim vršnjacima iz škole Nuestra Señora del Sagrado Corazón. Riječ je o pripremnim aktivnostima u sklopu projekta "eLang - iskorak u digitalnu budućnost". To je naš drugi Erasmus+ projekt, prvi u sklopu dobivene akreditacije i prvi projekt koji uključuje i mobilnost učenika. Tako će osmero učenika u pratnji njihovih učiteljica Andreje Vlahović Gabriša i Nikoline Vidović u svibnju posjetiti školu u Madridu i razvijati svoje jezične i digitalne kompetencije, upoznati drugačiji obrazovni sustav, različitost kultura pod okriljem Europske unije čiju pripadnost će dodatno osvijestiti putem aktivnosti sa svojim vršnjacima tamo.

Ovaj put su njihovi španjolski kolege pripremili niz prezentacija u kojima su naveli glavne znamenitosti koje ćemo uvrstiti u plan kulturoloških aktivnosti poslije radnog dana u školi - Santiago Bernabeu stadion, Templo de Debod, park Retiro, muzej Prado i mnoge druge. Uz to su predstavili bogatu gastronomsku ponudu Španjolske i glavnog grada - od churrosa koje trebamo otići probati u San Ginés, preko paelle koju ćemo potražiti u nekoj od Arrocerias do tortille i raznih drugih jela. Učenicima su se predstavili i profesor tjelesnog i profesorica glazbene kulture koji provode nastavu na engleskom i naveli neke od aktivnosti koje nas tamo čekaju. Datum puta se ubrzano bliži i uzbuđenje raste dok se odrađuju zadnje pripreme.

S ponosom možemo reći da ova generacija utire put učenicima naše škole koji će na jedan nov način učiti od i zajedno sa svojim europskim kolegama i tako promicati europske vrijednosti i jačati kompetencije potrebne za život u modernom društvu.

učiteljica Andreja Vlahović Gabriša

objavio: Igor Matijašić   datum: 18. 4. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice