Odlično poznajemo Hrvatski sabor

Služba za građane Hrvatskoga sabora organizirala je prošloga petka deseto po redu online kviz-natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?".

Kviz-pitanja provjeravaju koliko učenici osnovnih škola poznaju Hrvatski sabor i njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti, što znaju o znamenitim pojedincima koji su dali poseban doprinos u njegovu radu te što znaju o tome kako danas Hrvatski sabor utječe na živote građana Republike Hrvatske: što znaju o ustroju Sabora, njegovim ustavnim nadležnostima i načinu njegova rada danas, kao i o pravima i odgovornostima saborskih zastupnika.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su učenici osmih razreda iz 51 škole diljem Hrvatske, ukupno 153 učenika raspoređenih u tročlane natjecateljske timove škola, pri čemu je svaki učenik u timu imao svoju zamjenu.

Našu školu predstavljale su učenice 8. a razreda Lara Oslaković, Eli Heraković i Carla Mandić, a da je zatrebalo "uskočile" bi zamjene (Tesa Ratešić i Mia Beribak iz 8. a te Ema Kušter iz 8. c razreda). Mentorica učenicama bila je učiteljica povijesti i geografije Sanja Rapljenović.

Naše su djevojke, ohrabrene odličnim uspjehom i pobjedom na kvizu u Vukovaru, nastavile niz i završile na odličnom petom mjestu. Time su ostvarile najbolji rezultat u dosadašnjim nastupima naše škole na ovom natjecanju.

Svi učenici koji su sudjelovali na natjecanju dobit će pohvalnice Hrvatskoga sabora, dok će učenici tri najbolja tima dobiti prigodne nagrade predsjednika Hrvatskoga sabora. Sve škole koje su sudjelovale na kvizu, kao i svi mentori učenika dobit će zahvalnice Hrvatskoga sabora.

učiteljica Sanja Rapljenović

objavio: Igor Matijašić   datum: 12. 3. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »