Terenska nastava Samobor 2.0

Poput učenika četvrtih razreda, jučer su i učenici petih razreda imali terensku nastavu u Samoboru. Njihove radionice „Čudesan život vode“ i „Ilirci 2.0“ bile su vrlo dobro prihvaćene kod učenika. Učenici su podijeljeni u skupine pratili izlaganja troje provoditelja radionice koji su osim izlaganja organizirali praktične programe. Praktični dio bio je je najzanimljiviji jer su, kako su voditelji objasnili, s vrlo jednostavnim materijalima izvedeni pokusi koji su primjenjivi već u razrednoj nastavi. Ilirci 2.0 je po svemu sudeći oznaka za vrijeme u minutama koje nije bilo prekoračeno za boravak i izlaganje u pojedinoj od tri posjećene prostorije muzeja. Edukativni dio je realiziran u Samoborskom muzeju i ispred njega.

Nakon edukacije učenici su krenuli u šetnju do park-šume Vugrinščak, a čaroban život vode proučavali su prolazeći uz rječicu Gradnu. Nakon kraćeg odmora koji su iskoristili za igru i druženje učenike i voditelje je čekao mali planinarski zadatak. Uputili su se na Stari grad Samobor i ispucali nekoliko „megabajta“ fotografija. Potom smo krivudavom šumskom stazom došli do Kapele svete Ane gdje su ponovno predahnuli od stalnog nuđenja šljiva koje su ih pratile od školske kuhinje. Bilo je dovoljno vremena krenuti stazom Križnog puta do Kapele Svetog Jurja na brdu Tepec. Nije bilo velikog „Fulira-nja“ s umorom i bolovima u nogama jer su se svi, pa i voditelji Andrea Fabac, Sanja Rapljenović, Kosta Radanović i Igor Kupres, prilično uspuhali. Povrata natrag šumom Anindol do Samoborskog muzeja bio je tek završni spust u kojem nije bilo vremena za slaganje dojmova tek za pojedinu „fotku“ u koraku.

učitelj Igor Kupres

objavio: Igor Matijašić   datum: 24. 9. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »