Biramo li sreću sami?

Na jučerašnjem druženju članova čitateljskog kluba pokušali smo naći protuotrov današnjem stresnom i užurbanom životu. Potaknuti bestselerom „Krava koja je plakala“ Ajahna Brahma, promišljali smo o emocionalnoj iscrpljenosti nakon probijanja kroz svakodnevne informacije i dezinformacije koje nam serviraju mediji. U svjetlu toga, pojavilo se pitanje je li uopće moguće ugraditi ideju sporog življenja u naše živote kada neprestano osjećamo pritisak svakodnevnih obaveza, uz ambiciju da držimo korak s ostalima. Ova knjiga nas tjera na razmišljanje i pojednostavljuje način gledanja na život. Ističe odgovornost koju imamo nad svojim životima, iako se katkad čini da ju je jednostavnije svaliti na nekog drugog. Uči nas kako umiriti um da svjesno i namjerno reagira mudrije, opuštenije i bez stresa.

Knjiga je napisana u obliku kratkih i jednostavnih priča koje nam mogu u ovom nesigurnom vremenu, poslužiti kao izvor utjehe i nade. Jer što je život, nego niz isprepletenih priča? Autor nas podsjeća na jednostavnost života i njegovih temeljnih vrijednosti te nam otkriva važnost suosjećanja. To su priče o hrabrosti nošenja sa životnim teškoćama, slobodi od straha i oslobođenju od boli suvremenog života, životnom putu mudrosti i istinske sreće. U našoj plodnoj diskusiji o knjizi, iskočilo je pitanje što je uopće sreća? Čini se mnogima da je to samo jedna od riječi za koje nitko na zna njeno točno značenje. Je li to možda osjećaj koji sami biramo ili čekamo da nam se sreća slučajno dogodi kao nešto izvanjsko? Je li ona unutar nas ili u našoj neposrednoj okolini? Gdje je njen izvor?

Ako ste i vi među onima koji vjeruju da je sreća osjećaj koji sami biramo i stvaramo, onda je ovo knjiga koja će vam pomoći u toj potrazi. Priče iz ove knjige će vas zasigurno nasmijati i natjerati da život počnete gledati novim očima.

učiteljica Danijela Horvat

objavio: Igor Matijašić   datum: 1. 2. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »