Osmaši na Zagrebačkom obrtničkom sajmu

Učenici osmih razreda naše škole jučer su posjetili Zagrebački obrtnički sajam gdje su imali prilike razgledati što sve nude zagrebačke i obrtničke škole na širem zagrebačkom području uključujući i Srednju strukovnu školu Samobor. Od njih smo doznali da će škola najesen biti bogatija za smjer CNC operater, a dojmili su nas se i štandovi koji su predstavili zanimanja poput groomera zbog preslatkih psića modela, pekara, prodavača, cvjećara... Svakako najviše posla imali su frizeri i frizerke koji su jučer ispleli mnogo pletenica i napravili mnogo frizura, a i vrijedne kozmetičarke su uređivale nokte i lakirale do samog kraja sajma. Učenici i učenice naše škole bili su vrijedni i uspješni u odgovaranju na pitanja o zanimanjima ili okušavanju u izradi cvjetnih buketića i privjesaka od kože, a one najhrabrije isprobale su što znači obuhvaća posao instalatera plinskog grijanja.

Svi su bili oduševljeni John Deere traktorom na kojeg se smjelo i popeti (no zasad samo to) dok se malim bagerom do njega moglo i upravljati uz stručno vodstvo. Prekrasan, sunčan dan učenici nisu mogli bolje iskoristiti te je svatko našao nešto za sebe, a ovim sajmom se važnost obrtničkih zanimanja još jednom promovirala, a naši učenici su dobili materijala za razmišljanje pred njihove skorašnje upise u srednju školu. Sretno im bilo!

učiteljica Andreja Vlahović Gabriša

objavio: Igor Matijašić   datum: 26. 1. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »