Web stranice

Tim za projekte nudi europski iskorak

U sklopu unapređenja rada naše škole i u okviru razvojnog plana u OŠ Milana Langa djeluje Eramsus tim koji je ove godine integriran u školski Tim za projekte, jedan od timova koji su zaduženi za predlaganje i provođenje novih ideja, projekata, zamisli i aktivnosti s ciljem konstantnog poboljšanja kvalitete rada u našoj školi.

Na uvodnom sastanku Tima za kvalitetu svaki član je imenovan nositeljem jednog tima, a uz Projektni tim tu se nalaze i Tim za kulturu i klimu škole, Tim za krizne situacije i odnose s javnošću, Eko tim, Tim za digitalne alate, Tim za suradnju sa zajednicom, Tim za pružanje prve pomoći, Tim za čuvanje tradicije, Tim za pedagošku podršku i stručno usavršavanje i Tim za lokalne terenske nastave.

Voditeljica Tima za projekte Andreja Vlahović Gabriša iznijela je presjek dosadašnjih aktivnosti, analizu rada i plan za ovu i sljedeću školsku godinu – provođenje prve mobilnosti učenika naše škole u Španjolsku (škola domaćin je Nuestra Señora del Sagrado Corazón u Madridu), izbor učenika za drugu mobilnost učenika u školskoj godini 2024./25. te traženje nove partnerske škole i izbor učenika za mobilnost u školskoj godini 2025./26..

Naš prvi Eramsus+ projekt „Učenici za učitelje 21.stoljeća – digitalizacija i modernizacija nastave“ obuhvaćao je mobilnosti učitelja – strukturirane tečajeve nakon kojih su učitelji sudionici mobilnosti provodili aktivnosti s ciljem poboljšavanja digitalne pismenosti učitelja i učenika.

Naš drugi projekt „eLang – iskorak u digitalnu budućnost“  nastavio je rad na tom cilju kao i na jačanju jezičnih kompetencija, a novina je ta da su u ovom projektu osim tečajeva učitelji naše škole promatrali rad svojih kolega u inozemstvu (job shadowing) i da su učenici uključeni u grupnu mobilnost učenika. S tim iskustvom tim nastavlja raditi prvenstveno na ostvarenju ciljeva zadanih u Europskom razvojnim planu s posebnim naglaskom na jačanje eko dimenzije škole u idućem projektu. Analiza rada svih timova planirana je za početak nove školske godine, no Tim za projekte ima iza sebe već jedan uspješno realiziran europski projekt i drugog privodi kraju 31. 8. 2024, a treći započinje uskoro te rad nikada ne prestaje i nastavljamo neumorno dalje.

učiteljica Andreja Vlahović Gabriša

objavio: Igor Matijašić   datum: 11. 7. 2024.

Škola s akreditacijom

Ponovno zasjala škola u Noršić Selu

Pratiš li politička zbivanja?

« Listopad 2024 »