Ljubav nas veže i spaja

Ljubav nas veže i spaja / Love binds and unites us – međunarodni projekt u kojemu su sudjelovali učenici 3.c razreda je okupio 143 partnera iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Grčke, Hrvatske, Litve, Poljske, Rumunjske, Sjeverne Makedonije, Slovenije, Srbije, Turske i Španjolske. Projekt je započeo u siječnju, povratkom u školu. Autorice projekta, učiteljice Ivana Bašić i Lidija Hatadi su željele razviti strategije za mentalnu, tjelesnu, emocionalnu, socijalnu, duhovnu, osobnu i radnu brigu o sebi i drugima. Sigurnost, optimizam, samopoštovanje, prihvaćanje sebe i drugih, vjera u ono što radimo bez obzira što radimo, pronalaženje zadovoljstva u aktivnostima koje biramo, kapacitet za suočavanje sa lijepim i manje lijepim događajima u životu.

Kroz radionice i aktivnosti koje smo proveli u projektu: pisanje poticajnih poruka za djecu zahvaćenu potresom, radionice: priprema za izvanredne situacije – potres, humanitarna akcija za djecu zahvaćenu potresom, Valentinovo ( pisanje čestitke), Dan ružičastih majica, Međunarodni dan sreće, Svjetski dan sindroma Down, Međunarodni dan dječje knjige, Svjetski dan zdravlja, Dan planeta Zemlje, Međunarodni dan plesa, Uskrs (izrada čestitki u humanitarne svrhe), Majčin dan i Međunarodni dan obitelji ostvarili smo ciljeve projekta: razvijanje socijalne osjetljivosti te potrebe pomaganja i uključivanja učenika u akcije za dobrobit zajednice, posebno djece i starijih osoba, promicanje i razvoj volonterstva, poticanje kreativnosti i stvaralaštva u odgoju i obrazovanju, te organiziranje edukativnih, kreativnih i humanitarnih programa i radionica s ciljem senzibiliziranje djece o potrebama vršnjaka zahvaćenih elementarnim nepogodama i podrška jačanju mentalnog zdravlja djece tijekom i nakon COVID-19. Osim ostvarenja ciljeva projekta, projekt nam je donio nova prijateljstva s učenicima I. OŠ Petrinja i njihovom učiteljicom Vlatkom Pavlović Kraljević.

objavio: Igor Matijašić   datum: 29. 6. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »