Jan Tominić predstavnik Hrvatske na Euroviziji

S velikim ponosom i zadovoljstvom dijelimo vijest objavljenu na stranicama Hrvatske radiotelevizije. Naš skromni i samozatajni, briljantni umjetnik Jan Tominić ponovno je svojim nastupom očarao sve gledatelje i plasirao se kao predstavnik Hrvatske na Euroviziju. Čarolija melodije Janova saksofona doprla je do svih u našoj zemlji, a sad će joj se diviti i u Europi.

Bravo, velemajstore!

Hrvatska radiotelevizija izabrala je još jednog predstavnika na glazbenom natjecanju pod okriljem Europske radiodifuzijske unije (eng. European Broadcasting Union – EBU). Uz izravan televizijski prijenos odabran je predstavnik za Euroviziju mladih glazbenika.

Natjecanje mladih glazbenika u izvedbi klasične glazbe održat će se od 16. do 23. kolovoza u Edinburghu. Tamo hrvatskog predstavnika očekuju dvije natjecateljske etape: recital i završnica uz Škotski simfonijski orkestar BBC-a pod ravnanjem Thomasa Dausgaarda.

Sedam finalista nacionalnog izbora – flautistica Franziska Anne Fundelić (17), klarinetist Max Godinić (16), trubač Luka Halužan (17), violončelistice Lana Lucija Horvatić (16) i Tonka Javorović (20), harmonikaš Martin Kutnar (17) i saksofonist Jan Tominić (14) predstavili su se u najboljem svjetlu pred mnogobrojnom i glasnom publikom u studiju te gledateljima Trećeg programa Hrvatske radiotelevizije (HRT – HTV3).

Ocjenjivački sud na čelu s proslavljenom hrvatskom violončelisticom Monikom Leskovar  i članovima udaraljkašom Filipom Merčepom, pijanistom Goranom Filipecom, gitaristom Krešimirom Bedekom i jazz saksofonistem Andreasom Marinellom odlučio je nakon vijećanja i, kako je rekla u kratkom objašnjenju predsjednica suda, pripetavanja da će Hrvatsku u Edinburghu predstavljati mladi saksofonist Jan Tominić.

Jan je svojom izvedbom Pequeña Czarda, za alt saksofon i orkestar Pedra Itturaldea očarao ne samo sve prisutne u studiju, ocjenjivački sud nego i stručne komentatore Brunu Philippea i Jelenu Očić koju su zajedno s Ivanom Kocelj iz susjednog studija komentirali događanja u studiju Anton Marti  HRT-a. U svojoj završnoj riječi prije proglašenja pobjednika oboje su upravo mladog Jana odabrali kao svojeg favorita. Jelena nije skrivala niti činjenicu da je za vrijeme Janovog nastupa i zasuzila.

Svi mladi glazbenici imali su svesrdnu podršku Simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije kojim je ravnao maestro Ivan Josip Skender.

objavio: Igor Matijašić   datum: 9. 3. 2018.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?