Diseminacija projekta - Amusing Desing Thinking

Amusing Design Thinking je međunarodni projekt u kojem su ove školske godine sudjelovali učenici 3. c razreda. Design thinking je metoda pronalaženja novih rješenja korištenjem kreativnosti i jačanjem kreativnog samopouzdanja svakog učenika. Design thinking nas uči da kreativnost nije samo umijeće crtanja ili slikanja već sposobnost stvaranja nečeg novog. Svatko može biti kreativan! Projekt stavlja naglasak na poticanje kreativnog samopouzdanja, a kreativno samopouzdanje je sposobnosti da se učenici suočavaju s problemima koji imaju nejasan odgovor/rješenje. Projektom se također razvija poduzetnički duh kod učenika te potiču drugi oblici mišljenja poput kritičkog mišljenja, konvergentnog mišljenja, divergentnog mišljenja i lateralnog mišljenja. U ojačavanju svih tih oblika mišljenja učenike vode raznoliki zadaci i aktivnosti od kratkih do malo kompleksnijih, ali uvijek zabavnih i inovativnih.

Sve aktivnosti u ovome projektu za nas su bile veliki izazov. Sudjelovali smo u aktivnosti Marshmallow Challenge - Izazov izgradnje tornja od špageta. U toj aktivnosti smo vježbali izradu prototipa u testiranju. Aktivnost potiče kreativnost i daje timovima učenika priliku da iskuse kako je to graditi zajedno. Svaki tim je dobio: 20 štapića špageta, 1 metar trake, 1 metar ljepljive trake i 1 sljezov kolačić. Aktivnost je donijela puno zabave, timskog rada, kreativnog razmišljanja i dogovaranja. U sljedećoj aktivnosti Brain Gym koreografija - plesni izazov s 3. b razredom IV. OŠ Varaždin trebali smo osmisliti i razmijeniti s partnerima Brain Gym koreografiju. Svaka škola je trebala naučiti koreografiju koju su dobili od partnerske škole. Tijekom godine provodili smo razne vježbe kreativnog i logičkog mišljenja. Proveli smo nekoliko radionica design thinkinga – školska klupa, bicikl, dizajnirali smo prototipe perilice posuđa i pernice. Projekt smo završili izložbom prototipa nastalih u projektu.

objavio: Igor Matijašić   datum: 29. 6. 2021.

Plasman na državnu smotru

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »