Ljepote različitosti

Projekt Ljepota različitosti je projekt namijenjen učenicima od 2. – 4. razreda. Započeo je u drugom polugodištu, stoga se dio zadataka provodio u učionici, a dio, zbog pandemije, online. Cilj projekta je bio da se učenici međusobno upoznaju predstavljajući sebe, svoja umijeća, hobije, sve ono što vole i što ih opisuje, istraže i prezentiraju zanimljivosti i ljepotu mjesta u kojem žive, surađuju, uče jedni od drugih kroz različite dogovorene aktivnosti. Učenici su istraživali o svom zavičaju i predstavljali svoje osobitosti i vještine ostalim učenicima drugih škola uključenih u projekt. Kao jedna od autorica projekta, uz učiteljicu Suzanu Delić, učenici 2.c su sudjelovali aktivno u projektu.

Nakon početnog predstavljanja partnerima, predstavili smo sebe, našu školu i naš školski vrt. Upoznali smo i naše kućne ljubimce. Suradnička aktivnost je bila Fašnik gdje smo se upoznali s raznim fašničkim običajima nekada i danas. O našem zavičaju smo stvarali slikopriče, pisali sastavke, crtali najljepše dijelove zavičaja i fotografirali ga. Radove smo postavljali na Padlet ploče. Istražili smo i prezentirali kulturnu, povijesnu i prirodnu baštinu zavičaja. Prezentacije projektnih zadataka odvijale su se preko Zoom aplikacije. S prijateljima iz OŠ Hinka Juhna Podgorač PŠ Budimci i njihovom učiteljicom Patricijom Hercog, ostvarili smo videokonferenciju. Novim poznanstvom završili smo i ovaj projekt.

objavio: Igor Matijašić   datum: 17. 7. 2020.