Na putu dobrote

U vrijeme Došašća učenici 2. c razreda sudjelovali su u eTwinning projektu Na putu dobrote. Projekt koji potiče da u blagdanskim danima potaknemo kod učenika, odraslih i svih ostalih u zajednici potrebu dijeljenja dobrih i pozitivnih trenutaka. Cilj projekta je promocija vrijednosti dobrote kroz mjesec prosinac nizom aktivnosti kojima će se uočiti kako je potrebno samo pogledati oko sebe i uočiti što možemo promijeniti, podijeliti i učiniti drugačije.

Nakon upoznavanja s projektom svaki učenik je dobio plakat s dnevnim zrncima dobrote. Činili smo lijepe stvari i širili dobrotu u razredu, obitelji, zajednici, brinuli o životinjama i okolišu. Kada je učenik napravio dobro djelo, prilijepio je bedž na predviđeno mjesto na plakatu. Na taj način su učenici pratili vlastiti napredak u ostvarivanju aktivnosti projekta. Učenici su nalazili zadatke i na razrednom adventskom online kalendaru https://tuerchen.com/f3ccb281.

Održali smo božićnu čajanku, božićnu radionicu, izradili čestitke za djelatnike škole i projektne partnere. Zahvaljujući roditeljima prikupili smo puno stvari koje su uveselile dvije obitelji iz našega mjesta i razveselili  štićenike Doma za starije osobe Šimić. Roditelje smo razveselili božićnim poklonima koje smo s puno ljubavi napravili. Na kraju projekta snimili smo razrednu božićnu poruku za sve ljude. Sretni smo što smo zrnca dobrote nesebično dijelili i bili dio ovog projekta.

objavio: Igor Matijašić   datum: 15. 7. 2020.