International children's week/ Međunarodni dječji tjedan

U okviru projekta, eTwinning projekta Sigurnim korakom u školu 1, učenici 2. c razreda povezali su se s učenicima iz ostalih krajeva Republike Hrvatske i obilježili Međunarodni dječji tjedan (6.-13. listopada).

Zapjevajmo zajedno / Let's sing together!

Tijekom prvoga punog tjedna u listopadu obilježava se Međunarodni dječji tjedan i ovaj projekt je usmjeren na obilježavanje tjedna na način da se potakne umrežavanje i suradnja učitelja te poboljšaju digitalne kompetencija učitelja i učenika.

Iz grada pjesme - Šibenika, u svijet je prije puno godina krenula pjesma Arsena Dedića ,,Zdravo maleni'' - pridružili smo se, zapjevali zajedno i obilježili s učenicima Međunarodni dječji tjedan pjesmom!

Svi projektni partneri učili su sa svojim učenicima pjevati pjesmu „Zdravo maleni“ i koreografiju.

Održali smo prvu videokonferenciju sa školama Brodarica Šibenik- Vrsine-Marina, Dubrovnik i Lupinjak-Hum na Sutli. Danima smo se pripremali za videokonferenciju, marljivo vježbali pjevati i uvježbavali koreografiju. Najviše nas je veselilo upoznavanje novih prijatelja. Bilo je tu i puno uzbuđenja zbog prve videokonferencije. Kratko se svaki razred predstavio, a zatim smo zapjevali - jedni drugima i zajedno. Jedno predivno iskustvo. Prema rezultatima evaluacije učenici su prezadovoljni projektom. Ponovili bi videokonferenciju i žele se i dalje upoznavati s novim prijateljima.  Projektna aktivnost imala je utjecaja na razredno ozračje, pjevali smo, plesali, a na dječjim licima bio je stalan osmijeh, u tijelima pokret... Veselo, jako veselo!

učiteljica: Aleksandra Gudlin Mićić

objavio: Igor Matijašić   datum: 13. 7. 2020.