Upisno područje

Podaci o upisnom području

Osnovna škola Milana Langa radi i djeluje na zapadu Republike Hrvatske na prostoru površine preko 100 km2. Obuhvaća sela i naselja Samoborskog prigorja, Samoborskog gorja i Žumberačkog gorja u  Gradu Samoboru i Zagrebačkoj županiji. Škola ima tri područne škole: Grdanjci, Noršić Selo i Novo Selo (dvije posljednje navedene škole prestale su s radom). Naše školsko područje graniči sa Republikom Slovenijom, Općinom  Žumberak i upisnim područjem OŠ Samobor. Za obilazak svih škola potrebno je prijeći preko 60 kilometara brdskih putova. Mreža škola prilagođena je urbanističkoj izgradnji i javnom prometu tako da je upisno područje škole u Bregani prošireno do ulice P. Štoosa u Samoboru (Šmidhen).

Shema područja OŠ M. Langa cca 100 km2

Matična škola u Bregani

U upisno područje Bregane obuhvaćena su sela i naselja: Bregana, Velika Jazbina, Mala Jazbina, Otruševac, Lug Samoborski, Klokočevac, Podvrh, Bistrac, Cvjetno naselje i od 5. razreda  učenici područnih škola Novo Selo i Grdanjci. U školu se također po osobnoj želji upisuju učenici iz pograničnog područja Republike Slovenije. Učenici  iz okolice Bregane u školu dolaze pješice, biciklima, javnim gradskim i posebno organiziranim prijevozom.  Socijalna struktura stanovništva na razini je prigradskih prosjeka. Zakonodavac bi morao voditi računa da se za učenike putnike treba  organizirati pedagoški nadzor u vremenu čekanja prijevoza, posebno u  Bregani i PŠ Grdanjci.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Prosinac 2021 »