Sanja Rapljenović održala predavanje o samoborskoj brigadi

Na Županijskom stručnom vijeću učitelja povijesti Zagrebačke županije – zapad održanom u virtualnom okruženju 19. svibnja 2021. Sanja Rapljenović, učiteljica povijesti i geografije i njena kolegica Željka Knežević, učiteljica povijesti u OŠ Vladimir Deščak iz Novaka održale su predavanje pod naslovom "Da se ne zaboravi".

Učiteljica Rapljenović govorila je o formiranju, ratnom putu  i ulozi 151. samoborske brigade u Domovinskom ratu te o radu i aktivnostima Udruge branitelja 151. samoborske brigade. Kolegica Knežević predstavila je projekt  edukacije školske djece  "Da se ne zaboravi". To je projekt koji već osam godina  provodi Udruga branitelja 151. samoborske brigade u suradnji sa učiteljima i nastavnicima povijesti svih osnovnih i srednjih škola Samobora i Svete Nedelje. Zbog epidemiološke situacije ove školske godine projekt se nije mogao provesti kako je bilo uobičajeno (predavanje za učenike u Centru za mlade Bunker, terenska nastava na Trokut i na kraju evaluacija), ali su članovi Udruge pronašli  odlično rješenje. Snimili su predavanje dr. sc. Jakše Raguža, dopunili ga dodatnim sadržajem i podijelili učiteljima i nastavnicima povijesti. Tako je svatko mogao, u vrijeme koje mu je najbolje odgovaralo, provesti edukaciju u školi ili na daljinu.

Obje predavačice naglasile su odličnu suradnju s Udrugom, posebno s predsjednikom gospodinom Rudolfom Jedvajem i dopredsjednicima gospodom Franjom Horvatom i Miljenkom Komesom. Uz njih, tu je i, uvijek na raspolaganju i spremna pomoći, tajnica Udruge gospođa Vesna Vrančić.

Povratne informacije sudionika skupa o predavanju bile su pozitivne, tema je dobro prihvaćena i vjerujemo da će još biti prilika govoriti o samoborskoj brigadi, ali i o drugim temama.

učiteljica Sanja Rapljenović

objavio: Igor Matijašić   datum: 20. 5. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »