EU Code Week 2019.

Osnovna pismenost svake osobe u digitalnom dobu morala bi uključivati razumijevanje programiranja i razvoj ključnih kompetencija povezanih s računalnim razmišljanjem, stoga se i mi uključujemo u aktivnosti koje pridonose tome i omogućujemo našim učenicima da naprave prve korake kao digitalni stvaratelji. Učenici naše škole su tijekom listopada sudjelovali u projektu EU Code Week. Toj inicijativi pridružilo se 84 zemlje, a Hrvatska se našla na 10. mjestu po broju organiziranih i prijavljenih događanja. Među njima se našla i naša škola – Eko škola.

Tema koja se obrađivala tijekom projekta EU Code Week u listopadu s učenicima 5. do 8. razreda bila je usko vezana uz ekologiju i klimatske promjene te o zbrinjavanju elektroničkog otpada. Učenici su na svoj kreativan način predstavili temu koristeći jedan od ponuđenih alata za učenje programiranja.

U sklopu Tjedna programiranja – CodeWeekEU - učenici petih razreda upoznali su se s radom u Scratch-u izrađujući priču i Alice izrađujući 3D prostor. Učenici 6. razreda dizajnirali su okruženje za svoju igru pomoću Kodu-a, dodavali likove i naredbe kretanja i događaja. Upoznali su se kako koristiti micro:bit za upravljanje igrom u Kodu. Ovo je bila i prilika da se upoznaju s njegovim radom na zabavan način. Učenici 7. razreda programirali su u Scratch-u priču koja je sadržavala razgovor i upitnik. Učenici 8. razreda koristili su Alice za izradu 3D animacija.

Ovim događanjem učenici su se na zabavan način upoznali s programiranjem i osnažili kompetencije za rad u timu i suradničko učenje.

Učenici 2. b razreda su učili osnove programiranja online i offline. Online smo na pametnoj ploči u programskom jeziku Pythonu pokretali majmuna u igri Code Monkey i viteza u igri Code Combat.

Offline smo na listiću pomoći strelica navodili miša u sakupljanju hrane i putu do rupe. Uživali smo podjednako u obje igre iako je veselje bilo veće kad smo dali dobre naredbe liku u igrici i on je uspješno došao do cilja. Veselio nas je svaki novi nivo, a teži zadaci su nam bili veći izazov i nismo odustajali..

Uključili su se i učenici 2. c razreda. više na http://sites.google.com/view/2cbregana/pocetna

učiteljice Arijana Volmost i Zvjezdana Malović

objavio: Igor Matijašić   datum: 5. 11. 2019.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »