Naši učenici najbolji u kvizu - Pametna pitanja za pametne glave

Jučer su učenici 6. a razreda (Lana Pavlin, Fiilip Hrastinski, Mia Obeid i Petar Basa) s vjeroučiteljicom Ksenijom Vilić gostovali na Hrvatskom katoličkom radiju. Povod je bila finalna emisija kviza Pametna pitanja za pametne glave. Riječ je natjecanju u kojem se kroz igru i pitanja uči o vjeri i hrvatskoj kulturi. Putem telefona u svakoj se emisiji natječu ekipe dviju osnovnih škola iz različitih dijelova Hrvatske pokazujući snalažljivost, brzinu i poznavanje prožimanja gradiva vjeronauka, hrvatskog jezika i književnosti, povijesti i geografije. Ekipe čini po troje učenika predstavnika škole. Naši učenici ove godine bili su iznimno uspješni te su (nakon nekoliko pobjeda tijekom godine) pobijedili i u finalnoj emisiji i, po prvi put u povijesti naše škole, osvojili 1. mjesto.

Pun dojmova bio je i jedan od natjecatelja, Petar Basa (osvrt se nalazi pod opširnije).

- Bilo je to posebno iskustvo koje nikad neću zaboraviti. Kada smo se spremali za polazak, Filip i ja smo mislili krenuti pješke do škole, a pridružila nam se i Mia. Kada smo došli ispred škole, sastali smo se s našom vjeroučiteljicom. Bili smo napeti i nismo mogli dočekati dolazak kombija koji nas je vozio na natjecanje. Na putu za Zagreb smo pričali, zezali se i tu i tamo nešto ponovili. Put je trajao oko 45 minuta, ali je brzo prošao. Kada smo došli ispred zgrade radija, začudio sam se. Zgrada je izgledala poput nekakvog ministarstva. Izašli smo iz kombija, ušli u zgradu i malo razgledali studio. Spustili niz male stepenice i tamo nas je dočekala voditeljica Snješka. Kada smo ušli u sobu u kojoj smo proveli većinu vremena, bili smo napeti i imali smo tremu. Malo smo popričali i upoznali se sa svima, a onda je voditeljica rekla da je vrijeme za snimanje.

Krenuli smo niz mali hodnik gdje se nalazio studio u kojem smo snimili emisiju. U početku smo se sabrali i krenuli puni samopouzdanja dok nismo pogriješili na asocijaciji pa smo si već šapnuli da smo izgubili jer je protivnička ekipa znala odgovor. Ali, onda se dogodilo čudo. Ni protivnička ekipa nije znala odgovor na svoju asocijaciju i mi smo izjednačili rezultat. Vratilo nam se naše samopouzdanje jer smo uspjeli preokrenuli igru, te smo se do zadnjeg trena borili za pobjedu. Ekipa iz OŠ Žitnjak je bila dobra, ali mi smo bili bolji. Kada sam čuo da smo pobijedili obuzela me takva sreća da sam pustio suzu radosnicu, no obrisao sam je i s prijateljima krenuo slaviti pobjedu. Izašli smo iz studija i ja sam potrčao do naše vjeroučiteljice da joj kažem da smo pobijedili i bila je oduševljena.

Poslije kratkog slavlja zajedno smo uživo u programu HKR-a otišli izmoliti Anđeo Gospodnji jer je bilo podne. Poslije toga nam je ravnatelj HKR-a, gospodin Siniša Kovačević uručio medalje, prigodne poklone i pehar. Meni je pripala čast da primim pehar i odnesem ga u školu. Poslije podjele darova otišli smo u sobu gdje su nas čekala pića i pizza. Tamo smo se družili još neko vrijeme, a onda smo otišli na Bundek gdje smo proveli još sat vremena u zabavi i gdje smo svi zajedno pojeli sladoled. Zatim smo se vratili doma gdje smo sa svojim obiteljima slavili pobjedu.

objavio: Igor Matijašić   datum: 17. 6. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »