Volonteri posjetili staračke domove

Iako je naša škola uvelike osviještena po pitanju bližnjih, ipak smo osjećali da trebamo i možemo učiniti nešto više. Tako smo izašli iz svojih okvira i pridružili se projektu Foruma za slobodu odgoja „Školski volonteri“. U sklopu tog projekta su volonteri četvrtih razreda posjetili dvije kuće Doma za starije i nemoćne „Šimić“. Volontere su predstavljale defektologinja Ljiljana Fresl, učiteljica njemačkog jezika Irena Matijaščić, a glavni dio nosili su glumci iz 4. b te troje učenika iz 4. c. Uz učenike koji su osim glume poklonili i tri divne priče o Božiću kao i pjesme, nastupila je i učiteljica likovne kulture Kornelija Turić Dorotić sa svojim suprugom Mihovilom Dorotićem te su zajedno izveli nekoliko narodnih božićnih pjesama. Te su pjesme osobito obradovale korisnike Doma koji su srdačno zapjevali. Volonteri su bili srdačno dočekani, a ovo iskustvo ih je obogatilo i podarilo im želju da i dalje nastave pomagati drugima svojim talentima.

učiteljica Irena Matijaščić

Volonteri četvrtih razreda išli su u staračke domove za stare i nemoćne ljude. Među tim volonterima sam i ja. Tamo je bilo jako lijepo. Svi su imali malu tremu kada su trebali nastupati. Neki su zasvirali, neki čitali, a neki glumili. Ja sam tek kad smo odlazili shvatila da se ti domovi za stare i nemoćne zapravo zovu Šimić i Bubica. Uglavnom, bilo je jako lijepo i sigurna sam da i drugi, a ne samo ja se veseli još jednom takvom druženju.

Ana Cvetković 4. c

U dane kada se svi vesele Božiću mi lutkari otišli smo s našim učiteljima posjetiti i razveseliti starije i nemoćne osobe u staračkim domovima. Nakon velikog odmora krenuli smo prema staračkom domu „Šimić“. Putem smo se veselili, zabavljali i pjevali. Kada smo stigli, dočekala nas je jedna gospođa koja nas je provela kroz dom. Nakon razgledavanja počeli smo s nastupima. Razveselili smo ih igrokazima, sviranjem i pjevanjem. Za nagradu smo dobili pizze, sokove i čokoladice. Poslije toga smo krenuli u drugi dom. Tamo nas je dočekala jedna baka i sve nas poljubila. Uputili smo se prema školi sretni i zadovoljni što smo barem malo radosti unijeli u njihova srca.

Matej Sokolović 4. b

Danas su volonteri naše škole četvrtih razreda išli u posjet dva staračka doma po imenu Šimić i Bubica. Vlasnica kaže da ona živi ovdje i da ako njena obitelj nije sretna nije ni ona. Kad smo izveli malu predstavu u kojoj su nastupali bračni par i umjetnici Dorotić, učenici 4. b i učenici 4. c, počastili su nas pizzom i grickalicama i sitnim poklončićima. Oba doma su u žarkim i veselim bojama tako da je tamo lijepo boraviti. Uručili smo im veliku čestitku u kojoj su pisale naše želje  za njih. U domu Bubica boravi bračni par koji sada ima skoro 100 godina. Veselo su nas dočekali, a još veselije ispratili.

Lea Barbić 4. c

objavio: Igor Matijašić   datum: 28. 12. 2017.

Erasmus+ tim u Valenciji

« Travanj 2024 »