Obilježen Europski dan jezika

Još jedna u nizu školskih godina koju smo započeli projektom kojemu je cilj potaknuti naše učenike na učenje stranih jezika.  Učiteljica engleskog Danijela Horvat Šutić, učiteljica engleskog i španjolskog Andreja Vlahović Gabriša, učitelj glazbenog Marin Rimac, skupa sa učiteljicama četvrtih razreda i ove su godine osmislili raznolike aktivnosti. Svake godine se trudimo biti ponešto drugačiji, pa smo tako ove godine osim engleskog jezika, predstavljali španjolski i slovenski. Učenici su sudjelovali u osmišljenim aktivnostima tijekom dana koje smo na kraju  prezentirali. Svaki je razred pridonio svojim originalnim dijelom i zajedničkim pjevanjem naučenih pjesmica.

Jedan razred je crtao karte Europe, koje su naposljetku okitile hol škole, drugi su pripremili prezentaciju u kojoj ponosno predstavljaju našu zemlju, treći su nas naučili mnogo toga o susjednoj nam zemlji Sloveniji, i odigrali slovensku dječju igru. Priredbu smo završili u veselom tonu, pjevajući „Kad si sretan“ na 4 jezika, te obradom pjesme „Despacito“ koju su učenici pjevali na španjolskom, engleskom i hrvatskom jeziku. Sve to uz pratnju gitare našeg vjernog gitariste Marina. I na samom kraju dana, slijedila je okrjepa u vidu tradicionalnog slovenskog jela, 4 vrste žganaca koje su učenici imali priliku kušati, posluženi vještim rukama našeg školskog pomoćnog osoblja i učiteljice 4.c razreda.

učiteljica Danijela Horvat Šutić

objavio: Igor Matijašić   datum: 28. 9. 2018.

Erasmus+ tim u Valenciji

« Travanj 2024 »