Web stranice

Fašnički izlet u Park znanosti

Učenici drugog razreda, koji su sudjelovali na Samoborskom fašniku, sredinom lipnja posjetili su Park znanosti u Mokricama kraj Oroslavja, perivoj dvorca Oroslavje i Gornju Stubicu. Izlet je nagrada učenicima za uloženi trud i zalaganje u pripremama za fašnik kao i za odličan nastup na Samoborskom fašniku.

Odabrali smo Park znanosti koji nas je privukao svojim instalacijama i znanstvenom radionicom. Odlični voditelji uz zanimljivu interaktivnu prezentaciju, putem igre i istraživanja eksponata, približili su učenici znanstvene spoznaje. Učenici su objašnjavali  kako je nešto moguće i istraživali putem igre zanimljive pojave iz područja znanosti. Na kraju su svi sudjelovali u izradi njihala, svatko u svom timu. Timovi su prezentirali svoj rad, a drugi učenici su procjenjivali najbolje njihalo. To je bio vrhunac posjeta Parku znanosti.

Nakon toga smo posjetili Gornju Stubicu da bi upoznali priču o Matiji Gupcu i Seljačkoj buni. Vidjeli smo i znamenitu Gupčevu lipu. Ona je jedini živi svjedok seljačke bune, a prema narodnoj predaji, upravo je pod njenom krošnjom Matija Gubec okupljao pobunjenu družinu. Posjetili smo i Spomen park „Rudolf Perešin“ u kojem se nalazi pilotova statua i konzervirani MIG-21.

Dan smo zaokružili  igrom i druženjem u perivoju Dvorca Oroslavje Donje. Prepuni dojmova vratili smo se u Breganu s mislima o nekom novom zanimljivom putovanju.

učiteljica Zvjezdana Malović

objavio: Igor Matijašić   datum: 11. 7. 2024.

Škola s akreditacijom

Sretno, prvašići!

Raduješ li se početku nove školske godine?

Ovaj mjesec: 12079

« Rujan 2024 »