Web stranice

Nagradni fašnički izlet

Učenici 5. a, 6. a i 6. b razreda jako su se iznenadili kad su nam profesorice rekle da smo osvojili novčanu nagradu grada Samobora jer smo sudjelovali na Samoborskom fašniku. Opet smo bili najbrojniji među školama s najviše razreda koji su sudjelovali. Odlučeno je tako da ćemo novčana sredstva potrošiti na gledanje filma te izlet u Samobor.

Na dan našeg izleta, 21. svibnja, učenici su s nestrpljenjem iščekivali odlazak u kino. Odabrali smo film Kapetanica Nova” i već su svi bili uzbuđeni zbog avanture koja nas je čekala. Kada smo stigli u kino, atmosfera je bila ispunjena veseljem i uzbuđenjem. Film Kapetanica Nova” oduševio je sve prisutne. Priča o junakinji koja putuje kroz vrijeme kako bi spasila planet od ekološke katastrofe bila je puna akcije, napetosti i važnih poruka o zaštiti okoliša.

Nakon filma, učenici su s filmskom edukatoricom diskutirali o najuzbudljivijim scenama i omiljenim likovima. Po završetku filma iz kina smo se pješke uputili prema Vugrinščaku. To je bio savršen trenutak za uživanje u prirodi. Bio nam je organiziran ručak u šatoru obližnjeg restorana gdje smo svi zajedno uživali u ukusnom ručku.

Nakon obroka, slijedile su igre i zabava. Neki su se odlučili za nogomet, drugi za igre loptom, a bilo je i onih koji su jednostavno uživali u trčanju i igri u prirodi. Međutim, oko podneva, vrijeme se počelo mijenjati. Nebo je postajalo sve tamnije, a ubrzo su počele padati prve kapi kiše. Nažalost, kiša je postajala sve jača i ubrzo je postalo jasno da moramo skratiti naš izlet.

Iako je kiša prekinula naš izlet ranije nego što smo planirali, taj dan će ostati u našem sjećanju kao predivan doživljaj. Film Kapetanica Nova” nas je inspirirao, a vrijeme provedeno zajedno, makar i na kratko, bilo je ispunjeno smijehom, prijateljstvom i lijepim trenucima. Sve u svemu, to je bio dan za pamćenje, unatoč kišnom kraju.

Još jednom zahvaljujemo gradskom poglavarstvu Samobora što su nam dodijelili novčanu nagradu i omogućili nam ovaj prekrasan dan.

Ema Dujmović, 6. b

objavio: Igor Matijašić   datum: 3. 6. 2024.

Škola s akreditacijom

Sretno, prvašići!

Raduješ li se početku nove školske godine?

Ovaj mjesec: 12079

« Rujan 2024 »